Каталог
     

Водопідготовка і водоочищення

Сортувати:
Водопідготовка і водоочищення у Вашому місті
Водопідготовка і водоочищення Santan.ua

Водопідготовка — це процес, під час якого вода очищається від різних забруднень і домішок, готується до подальшого вживання для пиття, приготування їжі, купання чи для технічного використання. Практика показує, що у більшості міст України водопровідні мережі дуже зношені. Саме тому якість води залишає бажати кращого. Якщо ви хочете бути здоровим і не бажаєте, щоб ваша сантехніка та побутові прилади постійно виходили з ладу, рекомендуємо вам обміркувати встановлення системи водоочищення.

Перед тим, як купити необхідне обладнання, потрібно продумати низку моментів. Рекомендується провести аналіз води у лабораторії, щоб з'ясувати, що саме у вас тече з крана. Він дасть детальний опис якості рідини, і ви зможете підібрати фільтри для системи очищення. Після цього розрахуйте, який обсяг чистої води вам потрібний. В середньому одна людина споживає близько трьох літрів чистої рідини в день, і ще 200 витрачає для купання, миття посуду тощо. Очищувати до ідеального стану технічну воду немає потреби, достатньо пом’якшити її та прибрати великі часточки (пісок, іржу, відкладення солі).

Варто також продумати місце встановлення системи водоочищення. Зазвичай питні фільтри ставлять безпосередньо на кухні біля мийки, а технічні на вході у квартиру чи приміщення. Переважно підключення проводиться за такою схемою:

 1. На вході ставиться фільтр грубого очищення, який затримує великі механічні часточки. Він також не пропускає мул, пісок та інше забруднення.
 2. За ним монтується фільтр для пом'якшення, а також видалення з потоку надлишків марганцю та заліза. Потік, що пройшов очищення, можна використовувати для забезпечення працездатності котла чи бойлера.
 3. Фільтр тонкого очищення або зворотний осмос для питної води. Перетворює забруднену рідину з централізованого водопроводу на чисту, яку можна пити та використовувати для приготування їжі.

У будинку чи квартирі можна встановити як одну з перерахованих вище систем, так і відразу кілька. Все залежить від початкової якості потоку, що надходить, а також від вимог, які виставляються мешканцями.

Правила вибору

Якісна система водопідготовки має забезпечувати необхідною кількістю рідини всіх членів сім'ї. Саме від кількості мешканців зазвичай і робиться розрахунок. Для стандартної сім'ї з 4 осіб, яка проживає у квартирі з однією кухнею та туалетом, достатньо фільтрів з продуктивністю до 20 літрів за хвилину. Така швидкість дозволяє отримати близько 1 куба за 60 хвилин, чого більш ніж достатньо для повноцінної сім'ї. Врахуйте, що краще придбати фільтр з запасом за потужністю, оскільки у разі перевищення граничних значень якість очищення значно знижується.

Для будинків варто обирати продуктивніші системи, оскільки споживання у них вище. Вони здатні очищати до 50 літрів за хвилину. Дані пристрої мають великі габарити, тому їх ставлять у коморах, окремих приміщеннях, котельнях тощо. При виборі фільтра потрібно обов'язково враховувати, від чого саме очищатиметься потік.

Види очисних елементів

Існує кілька типів фільтрів, які використовуються у побуті та комерційних цілях. Розглянемо їх детальніше:

 1. Механічне водоочищення для дому. Є грубим, встановлюється на вході. Допомагає усунути з потоку забруднення, розмір яких більше ніж 100 мкм. Механічні очисні установки містять пористий наповнювач або сітку, при проходженні яких рідина очищається від бруду. Дані вироби бувають двох типів: картриджні та сітчасті. В перших використовується мотузка, намотана на основу, а також поліпропілен, у других — сітка з нержавіючої сталі.
 2. Пом'якшувальні фільтри. Дозволяють усунути жорсткість внаслідок наявності катіонообмінної смоли. Вона вміє вбирати іони магнію та кальцію, передаючи замість них частки натрію. При домашньому використанні смолу засипають в автономні пом'якшувачі, які працюють в автоматичному режимі. Її можна регенерувати, щоб відновити фільтрувальні властивості, внаслідок чого матеріал служить 4–5 років.
 3. Очищення від марганцю та заліза. Ці метали шкідливі для здоров'я та побутової техніки, тому рекомендується видаляти хімічні речовини з потоку. Для цього використовуються спеціальні станції, що фільтрують.
 4. Системи зворотного осмосу. Вони дозволяють проводити очищення від солей та інших домішок на молекулярному рівні. Основою апарату є мембрана, яка пропускає виключно молекули води, затримуючи решту. Для зворотного осмосу необхідна накопичувальна ємність та помпова станція. Фільтрувальні елементи можуть бути різного типу, але вони часто виготовляються у вигляді модульної установки, яка розміщується під раковиною. Подібні побутові моделі коштують відносно недорого. Для промислових підприємств випускаються професійні пристрої великого розміру.
 5. Системи видалення запаху. Якщо рідина неприємно пахне, необхідно пропустити її через активоване вугілля, виготовлене зі шкаралупи кокоса. Також подібне очищення видаляє надлишки хлору, через що знижується кількість подразнень очей та шкіри.

Існують й інші види спеціальних фільтрувальних систем, які можуть очищати від бактерій, нітратів та решти забруднень. Зверніть увагу, що разом зі зворотним осмосом використовуються картриджі, наповнені необхідними мікро- та макроелементами. Вони насичують воду корисними речовинами, щоб не вимивались з організму. У деяких випадках додатково може здійснюватися озонування потоку.

Якщо ви вагаєтесь з вибором, просто зателефонуйте менеджерам інтернет-магазину SANTAN — ми допоможемо вам купити відповідний пристрій, а також розповімо про правила його експлуатації та принципи роботи.

Типи систем очищення

Сучасні виробники пропонують клієнтам широкий асортимент очисних систем. Вони відрізняються один від одного за складністю, продуктивністю, типом фільтрації та іншими параметрами. При виборі необхідно обов'язково враховувати місце встановлення (квартира, приватний будинок, офіс, промислові підприємства), кількість необхідної води, а також її склад.

Найчастіше застосовуються:

 1. Готові рішення. Поставляються підібраним під певні параметри комплектом. Підходять для встановлення у квартирах, котеджах чи решти об'єктів. Максимально збалансовані та дозволяють отримувати рідину, яка якісно очищена від різноманітних домішок. Ефективні внаслідок того, що потік у них проходить кілька щаблів фільтрації. Після цього його можна вживати як для пиття, приготування їжі чи заливання у кулер, так і для технічного використання. Єдиний мінус полягає у тому, що готові рішення не підлаштовуються під особливості водопроводів у вашому населеному пункті.
 2. Промислові комплекси. Відрізняються великими розмірами та високою якістю очищення. Встановлюються на промислових підприємствах, у закладах харчової промисловості, поряд із джерелами води.
 3. Фільтри для бізнесу та домашнього використання. Випускаються різні типи виробів: глечики, проточні, зворотного осмосу, на крани та ін. Дозволяють якісно очищати рідину від домішок та бактерій, знижувати вміст нерозчинних елементів та солей, видаляти розчинені гази й нітрати. Найефективнішими вважаються фільтри зворотного осмосу, які забирають до 99% забруднень.

Потрібно знати, що фільтрувальні станції вимагають періодичного обслуговування та заміни елементів. У деяких випадках можна проводити регенерацію. Потрібні також витратні матеріали: картриджі, смоли, вугілля, різні реагенти тощо.

Чому варто звернутися до нас

Якщо ви хочете придбати сертифіковані та оригінальні системи для очищення, звертайтесь до нашої компанії. Ми працюємо у цій сфері з 1997 року та чудово розуміємося на всіх нюансах фільтрувальних станцій. Ми пропонуємо:

 1. Актуальні ціни на всі товари, приємні знижки, акції та розпродажі. Для постійних клієнтів діють особливі умови.
 2. Адресна доставка зроблених замовлень по всій території України компанією «Нова Пошта».
 3. Детальні консультації з будь-яких питань, допомога з підбором потрібного обладнання та здійсненням покупки.
 4. Постійна наявність товарів на складі, широкий асортимент супутньої продукції та сантехніки.
 5. Офіційна гарантія на вироби, наявність сертифікатів відповідності, решти документів.

Телефонуйте — ми працюємо без перерви. Наш офіс і виробництво розташовані у Харкові.

Водопідготовка і водоочищення вартість в магазині SANTAN Травень 2022

ТоварЦіна
Картридж фильтра SANTAN многоразовый, 5"
46 грн.
Наполнитель SANTAN (полифосфат), 1000 г
459 грн.
Фільтр для очищення води SANTAN ATLANTIC 3PS, 1/2"
333 грн.
Фільтр для очищення води SANTAN Musson 3PS, 1/2"
376 грн.
Фільтр для очищення води SANTAN Michigan 3PS, 1/2"
314 грн.
Читати повністю

Поширені запитання Водопідготовка і водоочищення

➤ Які Водопідготовка і водоочищення найпопулярніші в 2022?

➤ Які Водопідготовка і водоочищення найдорожчі і відносяться до преміум сегменту?