Практичність, стиль і функціональність: основи вибору змішувачів
Детальний аналіз наборів змішувачів для ванної кімнати відкриває перед нами не просто технічний пристрій, а функціональний елемент, здатний ефективно впливати на загальний візуальний вигляд приміщення. Він стає своєрідним центром уваги, викликаючи інтерес не тільки своєю практичністю, а й стилем. При стратегічному оновленні ванної кімнати слід приділити увагу деталям, щоб зайти на сайт SANTAN і вибрати оптимальний варіант, що гармонує з домашньою естетикою і фінансовими рамками.
Види монтажу змішувача
Визначення відповідного комплекту змішувачів для ванної насамперед залежить від розміщення раковини або тумби/шафки у вашій вбиральні. Перш ніж здійснювати покупки, важливо звернути увагу на кількість настановних отворів. Якщо ви знайдете стильний кран, але настановних отворів недостатньо, ваш проєкт оновлення ванної може потребувати значного перероблення, включно із заміною раковини або тумби. Попереднє знання розташування раковини і типу встановлення крана - ключовий момент.
Крани з однією ручкою
Однолункові крани, за своєю суттю, встановлюються в один отвір на задній стороні раковини або тумби. Найчастіше вони мають одну ручку, важіль або диск для управління подачею води і температурою, незважаючи на наявність деяких моделей з двома окремими елементами управління. Такі набори змішувачів забезпечують більш точний контроль над водою. Маючи один інсталяційний отвір, вони також встановлюються набагато швидше порівняно з іншими видами установки. Якщо ви хочете використовувати один інсталяційний отвір для крана в тритверстній раковині, використовуйте кріплення або плиту, щоб затушувати два зайвих отвори.
Центральні крани
Цей популярний варіант установки характерний універсальним дизайном, який легко вписується у ванні кімнати різних розмірів. З центральними кранами носик і ручки кріпляться разом, утворюючи компактний блок. Багато з них пропонують індивідуальні важелі для управління гарячою і холодною водою, що забезпечує можливість точного регулювання температури.
Широко поширені крани
Надійний вид комплектів змішувачів надає найширший вибір стилів і опцій. Індивідуально встановлені ручки не приєднані до основи, а складаються з трьох окремих частин, що встановлюються в тритвердій раковині. Така конструкція дає можливість використовувати більш просторий басейн з деякими кранами. Широко поширені крани часто обладнані особливими накладками, що відповідають розміру індивідуальної ручки і основи носика, на відміну від єдиної накладки для всіх трьох частин.
Крани для раковин
Змішувачі для раковин мають вищий носик, призначений для встановлення над рівнем стільниці. Через цю додаткову висоту крани для раковин зазвичай доступні у вигляді одномісяцевих моделей, а іноді з важільною ручкою.
Настінні крани
Вони являють собою стильну альтернативу традиційним вбудованим у раковину змішувачам. Настінні змішувачі звільняють простір на стільниці або раковині, тому вони підходять для використання з окремими раковинами, що стоять окремо, або тими, що встановлюються в стільницю. Їхнє встановлення може бути більш витратним, оскільки лінія подачі води має бути спрямована всередині стіни.
Пошук ідеального матеріалу: тут немає універсального рішення
Розглянемо питання вибору відповідного матеріалу для того, щоб купити набір змішувачів для ванни і не пошкодувати про вибір через деякий час. Відмінними характеристиками матеріалу можуть стати певні особливості, властиві кільком популярним варіантам:
- Нержавіюча сталь: Являє собою практично оптимальний вибір. Має міцність, довговічність, естетичність і прийнятну вартість.
- Латунь: Цей сплав на основі міді коштує дорожче за сталь, проте має підвищену зносостійкість і стильний зовнішній вигляд, особливо з покриттям із хрому або нікелю. Варто зазначити, що деякі люди можуть проявляти алергічну реакцію на нікель.
- Силумін: Вибір цього сплаву алюмінію з кремнієм виправданий лише в разі, коли основним критерієм є низька ціна. В інших аспектах силумін поступається конкурентам.
Разом з тим, необхідно враховувати і більш екзотичні варіанти. Наприклад, бронза, хоча й ефектна і престижна, але виділяється на тлі інших високою вартістю, а також темніє з часом без спеціального покриття. Кераміка і скло володіють своїми перевагами, проте вони крихкі і вимагають спеціальних засобів для чищення сантехніки для дбайливого догляду. ABS-пластик, хоча і доступний за ціною, але не відрізняється довговічністю.
Поради експертів
Наважуючись купити набір змішувачів для ванної, як правило, з'являється дедалі більше запитань, ніж відповідей. Тому наші фахівці підготували для вас практичні рекомендації щодо вибору змішувача у ванну:
- Врахуйте габарити змішувача щодо розмірів ванни або умивальника. Важливо, щоб він не створював незручностей, не обмехував рухи і не змушував руки згинатися в неприродному положенні.
- Вибирайте між вбудованим і зовнішнім механізмами. Вбудований зручніший, компактніший і надійніший, але його ремонт складніший. Зовнішній механізм, хоча і простіший в обслуговуванні, може підтікати.
- Елемент, що відповідає за подачу води, повинен мати достатню довжину, щоб вода текла прямо на дно, а не по стінках. Якщо змішувач призначений для ванни та умивальника, вибирайте моделі з поворотним виливом довжиною 25-30 см.
- Враховуйте розмір ванни - чим вона більша, тим вищою має бути пропускна здатність змішувача. Для швидкого наповнення великих чаш використовуйте моделі, здатні пропускати 40-50 літрів на хвилину.
- Розгляньте тип механізму - ексцентриковий, картриджний, кульовий або корковий. Ексцентриковий механізм може похвалитися низькою ціною, але він схильний до витоків. Картриджний, кульовий і корковий девіатори надійніші й компактніші, але потребують складнішого ремонту і коштують дорожче.
Ідеальної формули не існує, тому у своєму виборі варто відштовхуватися від актуальних тенденцій на ринку й аналізувати всі пропозиції крізь призму практичності та довговічності.