Які бувають системи поливу
Кожен господар приватного будинку або дачі купує пристрої для поливу. І зовсім не важливо, чи ростуть на ділянці дерева, кущі, квіти, городні рослини або вся територія засаджена травою - будь-які рослини потребують води.
Поливальні системи поділяються на дві великі групи: ручні та автоматичні. За назвою зрозуміло, що першими управляє людина, а другі включаються автоматично за запланованою програмою. Також є комбіновані системи.
Якщо говорити про спосіб поливу, то існує три основні різновиди:
- Дощування: найпростіший варіант, що імітує дощ. Здійснюється за допомогою спеціальних насадок, буває автоматичним та ручним. Дощування вимогливе до якості та напору води.
- Краплинний: полив газону та городу за допомогою спеціального шланга з маленькими отворами забезпечує рівномірне зволоження землі та не потребує зусиль. Встановивши систему один раз, достатньо лише вмикати воду й вимикати її через деякий час, стежити за процесом не потрібно. Термін служби шланга – 1-4 сезони. Вода сочиться по краплі, тому її витрати мінімальні.
- Підґрунтовий: система для поливу городу нагадує краплинний, але трубки закопуються в землю. Подача води прямо до коріння забезпечує економну витрату та рівномірне зволоження без затвердіння верхнього шару ґрунту. Ця система досить довговічна, але потребує регулярної заміни крапельниць.
Вибираючи ручну або автоматичну систему поливу, необхідно врахувати розмір та рельєф ділянки, тип ґрунту, вид рослин і схему їх посадки, тиск та якість води.
Що потрібно купити для поливу городу, саду, газону
В інтернет-магазині SANTAN є все для поливу: інструменти, труби, шланги, фітинги, конектори. Всі вони якісні та доступні за ціною.
Вибір поливального шланга
Шланг для поливу має бути міцним та гнучким. Він буває гумовим, силіконовим, ПВХ, нейлоновим, термопластовим. Гума має чудові експлуатаційні якості, але вона важка. Нейлон легкий та гнучкий, на жаль, термін його служби недовгий. Шланг із термопласту - один із найкращих за своїми характеристиками, але коштує він досить дорого. Набагато доступніший ПВХ. Полівінілхлоридні шланги бувають одношаровими, багатошаровими та армованими. Останній варіант найбільш довговічний та надійний. Система для поливу з силіконовим шлангом обійдеться дешево, але він боїться прямих сонячних променів, нагрівання та високого тиску.
Які бувають інструменти для поливу
Поливальних інструментів досить багато. Найбільш популярні:
- розбризкувачі (дощувачі): використовуються у системах автоматичного поливу. Регулювання дальності та кута розпилення заощаджує воду і дозволяє налаштувати дощувач під будь-яку частину ділянки;
- пістолети: зручний варіант для ручного застосування. Завдяки кільком режимам можна поливати будь-які рослини.
Навіщо потрібні труби для поливу
Поліетиленові труби необхідні для організації системи поливу. Вони легкі, гнучкі, міцні, стійкі до високих та низьких температур. Поліетилен універсальний на відміну від металу, ПВХ, поліпропілену. Такі труби підходять як для наземних, так і для підземних конструкцій. Ще одна їхня перевага – простота монтажу. Для встановлення поліетиленових труб не потрібен зварювальний апарат, достатньо фітингів.