Ручний інструмент

Вага: 5 кг
Робоча ширина: 26 мм
1 469 ₴
В наявності
Вага: 7.5 кг
Робоча ширина: 28 мм
Робоча довжина: 125 мм
Розмір: SL6
Вага: 200 мм
Робоча довжина: 95 мм
Вага: 300 г
Робоча довжина: 100 мм
Вага: 800 г
Робоча довжина: 130 мм
Додатково: 3 змінних насадки
Розмір заклепок: 3,2; 4; 4,8 мм
Вага бойка: 800 г
Матеріал: сталь
Руків'я: скловолокно
Вага бойка: 600 г
Матеріал: сталь
Руків'я: дерев'яна
Вага бойка: 800 г
Матеріал: сталь
Руків'я: дерев'яна
Ручний інструмент

Ручні інструменти SANTAN

На сайті SANTAN представлений широкий вибір ручного інструменту. Він поділяється на дві великі групи: універсальний, наприклад, пасатижі, сокира, та спеціалізований, такий як стусло, склоріз. Залежно від допустимого навантаження інструменти бувають побутовими, професійними та напівпрофесійними. Наступний рівень класифікації – за призначенням. Це умовний поділ, тому що деяке обладнання підходить для вирішення різних завдань.

Типи інструментів залежно від сфери застосування:

  • затискний: утримує предмет у відповідному положенні. До нього належать плоскогубці, кліщі, щипці;
  • вимірювальний: лінійки, рулетки, косинці, рівні тощо;
  • ударний: служить для надання предмету потрібної форми, забивання кріплення, рубки металу, отворів. У цій групі об'єднані ручні інструменти, що виконують свої функції за допомогою удару: зубило, молоток, пробійник;
  • ріжучий: працює з листовим металом, пластиком, тканиною та іншими подібними матеріалами. До цієї категорії входять ножиці, ніж, стамеска;
  • шліфувальний: для видалення непотрібного шару матеріалу та для вирівнювання поверхні використовують шліфувальний брусок, напилок, надфіль;
  • штукатурно-малярний: за допомогою їх наносять рідкі або густі суміші на поверхню: валик, шпатель, кисть;
  • ключі: призначені для розкручування та закручування різьбових кріплень. Видів ключів багато: гайкові, ріжкові, торцеві, тріскачка і т.д.

Величезне розмаїття дозволяє купити ручні інструменти не тільки перерахованих вище, але й інших видів: фрезерні, гідравлічні, садові й так далі.

На що звернути увагу при покупці інструментів

Не зважаючи на те що конструкція ручного інструменту проста - більшість знарядь праці складається лише з рукоятки й робочої частини - до його вибору все ж таки потрібно підходити правильно, інакше термін служби може бути недовгим.

Матеріал

Якісний інструмент виготовляється з інструментальної сталі. Вона буває вуглецевою (для слюсарного та деревообробного обладнання), легованою (для різальних та штампових інструментів), швидкорізальною (для виробів простої форми, призначених для ударних навантажень, нарізки різьблення). У деяких випадках на поверхню наноситься покриття, що запобігає корозії.

Для рукоятки використовуються міцний пластик, термопластичний каучук, скловолокно, деревина. Дуже добре, якщо вона має гумові вставки, що запобігають вислизанню.

Зручність використання

Рукоятка ручного інструменту має бути зручною, не надто товстою, але й не тонкою, приємною на дотик, не вислизати навіть із мокрих рук. Велике значення має вага. З надто важким інструментом важко працювати довгий час, але важливо пам'ятати, що деякі вироби, наприклад сокира, не можуть бути дуже легкими.

Якість обробки

Одна з ознак, за якою можна купити хороший ручний інструмент, – відсутність сколів, гострих країв, шорсткостей, поверхня рукоятки та робочої частини має бути гладкою, краї закругленими.

Якщо купується набір інструментів, то він зберігається в кейсі з міцного пластику з надійними застібками або в чохлі із щільного зносостійкого матеріалу.