Обладнання для басейну

Адаптер кутовий Hayward SPX1105Z4 (1-1/2
-20%
Байпас Kokido Keops K874WBX Розпродаж!
-30%
1 806 ₴ -541.80 ₴ 1 264.20 ₴
В наявності
Обладнання для басейну

Яке потрібне обладнання для басейнів

Для нормального функціонування басейнів середнього та великого розмірів потрібні спеціальні пристрої. Вони поділяються на дві групи: обов'язкові та додаткові. Обов'язкове обладнання для басейнів очищає та знезаражує воду, забезпечує її циркуляцію та підігрів. Додаткове допомагає розширити функціонал.

Фільтрування

Насамперед власнику басейну необхідно подбати про систему фільтрації. Решту приладів встановлювати бажано, але в домашніх умовах можна обійтися і без них. Без фільтрів вода швидко зеленіє, в ній активно розмножуються мікроорганізми. Прості системи видаляють бактерії, пил, сміття. Складні установки можуть мати додаткові функції, такі як хлорування, озонування та інші.

Залежно від фільтруючого матеріалу обладнання для очищення басейну ділиться на чотири групи:

  1. Картриджні фільтри: фільтроелемент - поліпропіленові волокна або вугілля. Призначені для невеликого об'єму (2-5 м3), прості в експлуатації та заміні. Використовуються як з надувними, так і з каркасними басейнами.
  2. Діатомові фільтри: фільтруючий елемент - діатомова земля. Вона утримує навіть найдрібніші частинки, розмір яких не перевищує 1 мікрон. Невелика продуктивність не дозволяє застосовувати діатомові фільтри для очищення громадських басейнів. Ці моделі дорогі, але вони не тільки ідеально очищають воду, але й збагачують її корисними речовинами.
  3. Піщані фільтри: підходять як для домашніх, так і для громадських басейнів. У корпусі є скляний або кварцовий пісок. Перший забезпечує дуже тонке очищення, не потребує заміни. Другий треба міняти 1 раз на 2 роки.
  4. Тканинні фільтри: є елементом навісного обладнання для фільтрації басейнів. Підходять для домашнього та комерційного застосування. Такі моделі досить проблематично мити, з часом якість фільтрації погіршується через збільшення проміжку між волокнами тканини.

Циркуляція

Насос – невід'ємна частина системи фільтрації. Крім того, він забезпечує циркуляцію води для її рівномірного нагрівання та розподілу дезінфікуючих засобів. Вибір помпи залежить від кількох параметрів: потужності, продуктивності, рівня шуму, місця встановлення, об'єму чаші басейну.

За типом помпи поділяються на:

  • циркуляційні: фільтрують, подають та перекачують воду
  • теплові: нагрівають та охолоджують воду
  • дозуючі: подають різні хімічні речовини
  • зустрічної течії: забезпечують роботу фонтанів, водоспадів, масажних платформ тощо.

Дезінфекція

Обладнання для дезінфекції басейнів - це дозуючи насоси, хлоргенератори, УФ-установки. У невелику чашу можна додавати дезінфікуючий засіб вручну, звичайний насос розподілятиме його по всьому об'єму води. Автоматичні пристрої, що подають через певний проміжок часу фіксовану дозу дезінфектора, призначені для великих басейнів. Хлоргенератор перетворює звичайну кухонну сіль у хлор, який не має специфічного запаху і менш небезпечний для людини, ніж звичайний. Ультрафіолетові установки якісно та безпечно знезаражують воду, дозволяючи суттєво знизити витрати дезінфікуючих засобів.

Підігрів

Щоб можна було цілий рік купатися у критому басейні, необхідні пристрої для підігріву води:

  • теплообмінники, що приєднуються до системи опалення приміщення
  • електронагрівачі, компактні, прості й тому найпопулярніші
  • паливні, які використовують у якості палива газ, вугілля, дрова, нафтопродукти
  • сонячні колектори, ефективні лише при умові яскравого сонця
  • теплонасоси типу «вода-повітря»

Для комфортного плавання взимку важливе не тільки нагрівання води, але й утеплене приміщення з обігрівом. Вибір нагрівального пристрою залежить від його потужності та наявного джерела енергії.

Додаткове обладнання для басейну

Тим, хто хоче перетворити басейн на міні-аквапарк або максимально підвищити його комфортність, знадобиться додаткове оснащення.

Захисні укриття для вуличного водоймища врятують його від сміття та снігу. Пилососи суттєво спростять догляд, якісно та швидко очистять воду від мікроорганізмів та бруду, а чашу – від нальоту. Різні водоспади, протитечії, компресори для аеромасажу зроблять купання цікавішим. Для плавання у темний час доби потрібні прожектори. Осушувачі контролюють рівень вологості в приміщенні, не тільки підвищуючи комфорт, а й перешкоджаючи появі грибка. Якщо передбачається, що басейном користуватимуться люди з обмеженими можливостями, знадобляться спеціальні підйомники.