Поліпропіленові труби, які також називають PPR, застосовуються для створення систем опалення та водопостачання у приватних будинках, офісах, промислових і виробничих об'єктах. Вони успішно замінюють застарілі чавунні, металеві й оцинковані труби практично у всіх галузях використання. Ними можна подавати гарячу та холодну воду, гази та різні рідини до місця споживання. Також їх використовують при прокладанні каналізаційних мереж, як захист при облаштуванні ліній зв'язку, комунікацій та електропередачі, для створення технологічних трубопроводів у хімічній і харчовій промисловості.
Пластикові труби виготовляються з поліпропілену. Матеріал є хімічно нейтральним, стійким до агресивного середовища, не виділяє неприємного запаху та повністю безпечний для людини. На внутрішній поверхні у процесі експлуатації не відкладаються іржа й вапняні відкладення, не виникають процеси корозії та розпаду. Відповідно, пропускна здатність труб не зменшується, у них не заводяться бактерії та мікроорганізми.
Переваги поліпропіленових труб
До переваг PPR належать:
- Мала вага. Завдяки цьому полегшується процес їх зберігання, транспортування, монтажу та складання.
- Можливість укладання як відкритим, так і закритим способом. Також пластикові труби можна зрощувати з металевими частинами системи за потреби.
- Висока швидкість монтажу внаслідок з'єднання за допомогою паяльника. З'єднання виходить надійнішим, ніж класичне зварене.
- Декоративний вигляд виробів. Труба PPR добре вписується у сучасні та класичні інтер'єри, тому її не потрібно декорувати чи закривати екранами.
- Відсутність корозії. Поліпропілен не іржавіє та не гниє, тому актуальний термін його служби становить не менше ніж 50 років.
- Стійкість до високих температур. Вони витримують воду, нагріту до 90-95 градусів, а також не плавляться при 100 °С, якщо вплив буде нетривалим.
- Фізична стабільність. При нагріванні та охолодженні їхня довжина практично не змінюється на відміну від металевих, завдяки чому скорочуються ризики розривів, зрушень та решти дефектів.
- Наявність армувального шару. Зазвичай він робиться з тонкого алюмінієвого прошарку. Завдяки цьому підвищується міцність труб, вони витримують високий тиск (до 20 бар) та не бояться навантажень.
Купити поліпропіленові труби вигідно ще й з інших причин. Наприклад, ціна на них у рази дешевша, ніж на металеві, мають усі необхідні сертифікати відповідності техстандартам України та ЄС. Тепловтрати у них мінімальні, тому у приміщенні завжди буде тепло й комфортно.
Особливості вибору ППР-труб
Перед тим, як купити необхідні вироби, варто врахувати низку ��юансів. Зокрема, треба розуміти, яка максимальна робоча температура буде у системі, а також тиск. Потрібно знати, який діаметр труб вам знадобиться, їхній коефіцієнт лінійного розширення.
Зазначимо, що поліпропіленові труби поділяються на чотири типи:
- PN10. Витримують тиск до 10 атмосфер і температуру до 45 градусів. Це найдешевший варіант, який можна купити у нашому інтернет-магазині. Зазвичай вони використовуються у квартирах і приватних будинках для холодного водопостачання.
- PN16. Витримують тиск до 16 атмосфер, а температуру до 60 градусів. Не підходять для систем опалення та гарячого водопостачання.
- PN20. Витримують тиск до 20 атмосфер і температуру до 95 градусів. Можуть застосовуватись у низькотемпературних системах опалення.
- PN25. Витримують до 25 атмосфер, робоча температура – до 95 градусів. Випускаються з армувальним шаром з алюмінію чи скловолокна. Ідеальний вибір для систем опалення та гарячого водопостачання.
Загалом труби PN10 та 16 використовують для транспортування холодної води. PN20 – для гарячої, а PN25 – для опалення. Для побутових умов тиску підходять практично будь-які труби, проте для підприємств і великих будівель необхідно стежити за відповідністю показників.
Діаметр труби впливає на її пропускні характеристики. Наприклад, стояки зазвичай роблять з 32 або 40 мм поліпропілену. Для розведення приміщення застосовують труби 20-25 мм. З'єднання проводиться за допомогою спеціальних фітингів шляхом зварювання паяльником. Під час укладання також треба враховувати коефіцієнт температурного розширення. Наприклад, у PN20 він дуже високий, тому монтувати труби закритим методом не рекомендується. Для них необхідно частіше встановлювати компенсатори та елементи кріплення, щоб не допустити деформації полімерної поверхні.
Як замовити відповідні труби
Якщо вам потрібна якісна продукція, яка відповідає всім вимогам Держстандарту, то звертайтесь до компанії SANTAN. Ми займаємось виготовленням і продажем як у звичайних торгових точках, так і через наш інтернет-магазин.
До наших переваг належать:
- Великий асортимент. У нас можна придбати труби різних видів і діаметру, а також все необхідне для будівництва інженерних мереж.
- Адресна доставка по Україні компанією «Нова Пошта». Можливий самовивіз або відправка кур'єром.
- Актуальні ціни, спеціальні умови для оптових покупців, будівельних організацій, підрядників. Також у нас постійно проводяться акції та розпродажі.
- Детальні консультації. Фахівці допоможуть вам підібрати відповідні труби та з'єднання, розрахують, скільки матеріалу необхідно.
- Широкий вибір супутньої продукції та сантехніки. У нас ви можете купити все, що потрібно.
Залишилися питання чи хочете уточнити наявність? Телефонуйте або пишіть нам.