Продумати дизайн маленької ванної кімнати - непросте завдання, адже в ній потрібно розмістити все необхідне, але щоб при цьому не було тісно та незручно. Неможливо? Зовсім ні, треба лише дотримуватися простих правил організації інтер'єру.
Як візуально збільшити маленьку ванну кімнату?
Коли йдеться про ремонт, маленький простір стає перевагою, адже на матеріали та послуги ремонтників доведеться витратити набагато менше коштів, ніж якби йшлося про велику площу, крім того, нагріти кімнату 3 кв.м простіше ніж 10 кв.м.
Навіть невелике приміщення можна візуально збільшити, якщо підібрати правильні оздоблювальні матеріали, текстури, колірну гаму. Правила розширення ванної кімнати:
- Кольори: світлі відтінки візуально роблять приміщення просторішим, тому стіни, стеля, підлога маленького санвузла повинні бути білими, світло-сірими, блакитними, молочними. Однакова плитка з невеликою кількістю стиків ніби стирає межі, тому простір виглядає більшим.
- Контраст: якщо хочеться розбавити колірну гаму, то можна зробити контрастну підлогу або стіну, але в жодному разі не можна ділити поверхню, тобто покриття на ній має бути однаковим.
- Малюнки: в інтер'єрі маленької ванної кімнати краще не використовувати малюнки та візерунки. Вони, як і велика кількість кольорів, зменшать простір, створять візуальний шум.
- Плитка: велика прямокутна плитка – це не тільки практично з точки зору догляду, але й чудове дизайнерське рішення для невеликого санвузла. Вертикальне розміщення на стінах витягне простір вгору, горизонтальне – завширшки. На підлогу рекомендується укладати плитку по діагоналі. Додати обсягу та світла допоможуть глянцеві матеріали.
- Світло: приміщення, в якому люди приводять себе до ладу, має бути світлим. Найкращий варіант для ванної кімнати невеликої площі - вбудовані світильники, рівномірно розміщені по всій стелі.
- Дзеркало: не секрет, що дзеркала візуально розширюють приміщення, додають йому світла та об'єму. В маленькому санвузлі можна повісити одне основне дзеркало та кілька додаткових чи одне велике. Якщо є можливість, то розташувати його краще біля вікна.
- Прозорість: прозорі полиці, дверцята душової кабінки, штори, аксесуари зроблять інтер'єр маленького санвузла більш легким та повітряним.
Як підібрати обладнання та сантехніку для маленької ванної кімнати
Перш ніж купувати сантехніку в санвузол, необхідно виміряти його площу та виходячи з вільного місця, розташування водопроводу та каналізації визначити, що і де має розміщуватися. Також обов'язково потрібно передбачити вільне місце для відчинення дверей, ящиків та дверцят меблів.
Як вибрати вмивальник
Звичайно, можна купити в маленьку ванну кімнату крихітний умивальник, але користуватися ним зовсім незручно. Краще знайти компактний і зручний варіант шириною 40-50 см. Підвісна раковина дозволяє не займати цінний простір п'єдесталом, також можна встановити її на тумбу для зберігання різних потрібних речей, пральну машинку, унітаз. Заощадити місце у ванній кімнаті допоможе й кутовий умивальник, який з одного боку досить зручний, а з іншого – не займає багато місця.
Ще один спосіб отримати кілька сантиметрів вільного простору – встановити вбудований змішувач. Його перевага не тільки в тому, що візуально ванна кімната стає просторішою, а й у легкості догляду.
Правила вибору унітазу
У більшості санвузлів використовуються підлогові унітази. Вони надійні, прості в обслуговуванні та монтажі, але для маленьких ванних кімнат стандартні моделі не підходять. Натомість краще купити пристінний унітаз зменшеного розміру. Якщо є можливість встановити інсталяцію, то можна розглянути підвісну модель, яка не тільки звільняє місце, але ще й спрощує прибирання в приміщенні. Ще один варіант унітазу для маленького санвузла – кутовий. Він особливо зручний тоді, коли відстань до дверей або стіни не дозволяє комфортно скористатися туалетом.
Цікаве рішення – унітаз із раковиною на бачку. У нас така сантехніка зустрічається рідко, а в Європі більш популярна. Модель 2 в 1 економить місце та воду, це ідеальний варіант для маленького роздільного санвузла, що дозволяє помити руки відразу після відвідування туалету.
Ванна або душова кабіна
У тих, хто любить вранці швидко прийняти душ, а після робочого дня розслабитися лежачи в піні, виникає дилема - що вибрати: ванну або душову кабінку. Якщо є можливість, то оптимальний варіант – комбісистема, яка представляє з себе досить велику ємність з додатковими функціями кабінки, наприклад, тропічним душем, гідромасажем. Якщо придбати універсальну модель з якоїсь причини не виходить, доведеться вибрати одне з двох.
Душова кабіна в маленькій ванній кімнаті дозволяє заощадити місце, вона може бути напівкруглою, радіальною, квадратною або прямокутною. Оптимальний розмір для невеликого приміщення - 80х80 або 90х70 см. Більш мініатюрними кабінками, наприклад, 60х60 або 70х70 см, зможуть скористатися тільки худорляві й невисокі люди або діти, крім того, доведеться відмовитися від поличок для шампунів.
Якщо говорити про форму, то закруглені кабіни виглядають компактнішими. Краще віддати перевагу відкритим кутовим моделям, дві стінки яких замінюють стіни ванної кімнати. Відкриті кабіни займають менше місця, закриті мають ширший функціонал та простіші в установці.
Наступне питання – яку купити душову кабінку: з піддоном чи без? Щодо простору принципової різниці немає. Без піддону кабінка виглядає менш громіздкою, вона зручніша, якщо в сім'ї є діти чи люди похилого віку. У високому піддоні простіше мити собачі лапи, купати малюків чи прати об'ємні речі.
Дверцята в душових кабінах бувають розстібними, шарнірними, розсувними, складними, поворотними. Для невеликих санвузлів підходять три останні системи відкривання, оскільки вони потребують найменше місця.
Для ванної кімнати невеликого розміру потрібна пристінна або кутова ванна. Асиметрична кутова сантехніка – найкращий варіант. Звужена чаша дозволяє заощадити місце та комфортно розслабитися, головне, щоб її довжина була не менше 120 см. Багато кутових ванн мають додаткові функції, такі як підсвічування, гідромасаж, ароматерапія.
Якщо місця зовсім небагато, а полежати в піні хочеться, варто придивитися до ванн глибиною 60 і більше см. Для будинку, де є маленькі діти, літні або люди з обмеженими можливостями, більше підійде сидяча ванна. Завдяки лаві в ній можна купатися, не боячись послизнутися чи не втримати рівновагу.
Особливості біде для маленького санвузла
Звичайно, біде – не найпотрібніше сантехнічне обладнання, але все ж таки воно полегшує гігієнічні процедури. Як правило, мова про те, яке купити біде в маленьку ванну не йде, тому що класична стаціонарна модель займає багато місця. Замість біде використовуються гігієнічний душ або кришка для унітазу з функцією біде. Душ приєднується до змішувача раковини чи ванни або водопровідних труб, шланг з лійкою кріпиться на стіну. Кришка-біде виглядає як звичайне сидіння для унітазу, але з вбудованим змішувачем, вона підключається до електромережі. Існують моделі унітазів із вбудованим біде, але вони коштують дорого.
Як правильно підібрати рушникосушарку
Сушарка для рушників не тільки висушує речі, а й обігріває приміщення, запобігає появі плісняви. В невеликому санвузлі важливо, щоб пристрій був компактний, але мав достатню кількість перекладин.
Складана та поворотна рушникосушарки займають небагато місця в складеному вигляді, а розклавши їх можна висушити досить багато речей. Є кілька різновидів стаціонарних сушарок для рушників: П-подібна, кутова, драбинка, М-подібна. Драбинка і кутова сушарка для рушників мають найбільшу кількість перекладин, П- і М-подібні моделі забезпечують максимальне нагрівання.
Ще один ергономічний варіант - сушка з поличкою, на якій можна зберігати речі. Така конструкція займає мінімум місця та високоефективна, крім того, під рукою завжди будуть теплі рушники.
Які повинні бути меблі у ванній
Навіть у крихітній ванній кімнаті має бути місце для зберігання. Найбільш зручні варіанти – шафка з дзеркалом над умивальником, шафка під умивальником, шафа-пенал. У вільному куті та над дверми можна розмістити кутові полиці. Вибираючи місце для меблів, необхідно переконатися, що достатньо простору для відкриття ящиків та дверцят.
У невеликому санвузлі меблі повинні бути світлими, одного кольору та фактури. Предмети інтер'єру з різних колекцій рідко добре поєднуються, а в маленькому приміщенні вони виглядають особливо невиграшно. Якщо можливо, то краще купити підвісні меблі для ванної. По-перше, вони виглядають легшими, по-друге, під ними простіше прибирати, по-третє, їх можна встановити на потрібній висоті, по-четверте, під навісними шафами помістяться тазик або плаский кошик для білизни.
Висновки
- Збільшити візуально маленьку ванну кімнату допомагають світла кольорова гама, яскраве освітлення, дзеркала, прозорі поверхні, велика плитка на підлозі та стінах.
- Виробники пропонують широкий вибір меблів та сантехніки для невеликих санвузлів.
- Кутове розташування шаф та сантехнічного обладнання найбільш функціональне та ергономічне.
- Перш ніж купити все необхідне для ванної кімнати, необхідно виміряти її та продумати, що і де буде розташовуватися.