Системи зворотного осмосу: замовити з доставкою по Україні
Чиста, якісна, збагачена мінералами вода необхідна для здоров'я, зокрема для профілактики утворення каменів у нирках. Для постійного доступу до такої рідини потрібно встановити у будинку, квартирі чи офісі зворотний осмос.
Так називається тип фільтра, який здійснює очищення на молекулярному рівні, тобто з видаленням будь-яких хімічних і біологічних забруднень. Побутові моделі фільтрують до 200 літрів води на добу, тому добре підходять для постійного застосування в сім'ї.
Що таке зворотний осмос
Під терміном «осмос» мається на увазі процес перетікання молекул менш у більш концентроване середовище за допомогою спеціальної мембрани. При цьому напрямок їх руху завжди один. Зворотний осмос називається так тому, що працює дещо інакше.
У цьому у разі перетікання молекул відбувається під впливом підвищеного тиску, а не через концентрації солей. На потік діє водопровідна магістраль, іноді може знадобитися встановлення додаткової помпи для нагнітання. Для ефективної роботи фільтра тиск має бути в межах 3-6 атм.
Які є різновиди
Перш ніж купити фільтр зворотного осмосу, потрібно зробити аналіз складу водопровідної води. Для цього можна звернутися до фахівців місцевої санстанції або зробити все самостійно за допомогою тестів. Потім простіше підібрати обладнання з потрібними функціями.
Фільтри для води зворотного осмосу випускаються у широкому асортименті. Класичне встановлення такого типу проводить п'ятиетапне очищення, але можна придбати й більше складний варіант з 6 або 7 частин. Фільтрування передбачає обробку наступними типами установок:
- первинна. Цей фільтр прибирає всі механічні домішки: залишки водоростей, частинки мулу, піску, іржі, інші вкраплення, які потрапляють у рідину під час проходження трубами;
- вугільна гранульована. Такий фільтр здійснює очищення від хлору. Цю речовину найчастіше використовують для знезараження води в Україні, але воно дуже небезпечне для здоров'я;
- блокова. Призначена для видалення органічних домішок, зокрема кальцію, а також усуває солі важких металів;
- мембранна. Здійснює молекулярне очищення, пропускаючи лише частинки води та затримуючи всі інші молекули. Після проходження через цей фільтр рідина стає чистою на 95%. Принцип роботи простий: концентрат, що містить солі, аміак та інші забруднення, йде в каналізацію, а в накопичувальному баку накопичується лише чиста вода;
- вугільна. Цю установку називають постфільтром, оскільки вона вмонтовується на виході. Після проходження через неї вода набуває натуральний смак та запах. Вугільний фільтр містить якісне активоване вугілля, іони срібла та шкаралупу кокоса.
Система зворотного осмосу також передбачає встановлення мінералізатора для збагачення складу води. Завдяки йому рідина насичується поруч мікро- та макроелементів, необхідних для здоров'я людини. Мінералізатор не тільки поповнює запаси магнію, натрію, калію у складі, а й підтримує оптимальний рівень pH 7-7,5.
У системі можна передбачити й сьому стадію очищення – це біокерамічний картридж із турмаліновими гранулами. Він змінює молекулярний склад води шляхом створення інфрачервоного випромінювання та потужного електромагнітного поля. Молекули формують кристалічну решітку, ідентичну талій воді. У результаті рідина краще засвоюється організмом та зміцнює імунітет.
Типи систем зворотного осмосу
Стандартні моделі здатні фільтрувати близько 5–8 літрів за годину. Щоб користуватися рідиною без обмежень, знадобиться накопичувальний резервуар обсягом 9-12 літрів. В результаті буде достатньо води для пиття, приготування їжі, миття посуду, а також запас у разі відключення.
Фільтри для осмосу, представлені в інтернет-магазині SANTAN, відмінно підходять. для квартири чи приватного будинку. Стандартні варіанти монтують під раковиною, якщо там достатньо місця. Для обмеженого простору підбирають такі станції:
- з байонетним картриджем. Це компактні пристрої, оснащені накопичувальними баками. Прості в обслуговуванні та експлуатації, оскільки засмічені картриджі легко змінюються. Але вартість такої системи вища через байонетний елемент;
- невеликі моделі у єдиному корпусі. Їх підбирають для дуже маленьких кухонь, тому що вони майже не займають місця. Відрізняються невисокою продуктивністю, хоча забезпечують якісне очищення та виглядають естетично, внаслідок чого можуть монтуватись на видному місці. Є моделі, оснащені дисплеями, які повідомляють про рівень заповненості бака, засміченості картриджа тощо – ці варіанти обходяться дорожче;
- високою продуктивністю. Це моделі для швидшого та ефективного очищення, не оснащені накопичувальними резервуарами. Протягом доби фільтрують до 1000 літрів рідини або більше.
Здебільшого, вода через фільтри для зворотного осмосу надходить не до основного змішувача, тому знадобиться встановити окремий кран. Під нього відводять спеціальне місце, також потрібно вирізатиме спеціальний отвір у меблях або купити відповідний гарнітур.
Тиск та продуктивність установки
Перш ніж купити фільтрувальну станцію, важливо визначитися, скільки всього літрів води знадобиться на добу. Наприклад, сім'ї з двох осіб підійде модель продуктивністю 120 л/день, із чотирьох – 240 л/день. У готелях, кафе або офісах великих компаній ставлять пристрої на 300 літрів.
Ще один важливий критерій — тиск водопровідної мережі вдома або в офісі. Його вимірюють за допомогою манометра. Якщо показник нижче 3 атмосфер, додатково знадобиться нагнітальна помпа. При її наявності станція продовжує працювати навіть тоді, коли тиск падає дуже низько.
Як вибрати та правильно використовувати
Перш ніж купити фільтр зворотного осмосу, потрібно визначитися з такими критеріями:
- загальна продуктивність. Її розраховують за кількістю людей, яка буде користуватися очищеною водою. У характеристиках цей показник прописується в галонах чи GPD;
- кількість етапів очищення. У стандартному виконанні пропонується купити систему зворотного осмосу на 5 стадій. Але є 6- та 7-ступеневі варіанти, які оснащують мінералізаторами або знезаражувальними УФ-лампами;
- наявність помпи. Без неї не обійтися в тому випадку, якщо робочий тиск у системі не підіймається вище ніж 3 атмосфери. При вищих показниках можна користуватися установкою без додаткової помпи;
- матеріали збирання конструкції. Як правило, її роблять із пластику або металу. Перший варіант доступніший за ціною, але менш міцний у порівнянні з металевим. Останній міцніший і надійніший, саме його варто вибирати, якщо тиск у системі дуже високий;
- розміри, спосіб підключення. Стандартна модель підійде у тому випадку, якщо місця для монтажу достатньо. Коли простору мало, варто звернути увагу на більш компактні варіанти.
Має значення і наявність розхідників у вільному доступі, зокрема фільтрувальних елементів та мембран.
Як правильно замовити
Якщо вам потрібні системи зворотного осмосу води, звертайтесь за покупкою в інтернет-магазин SANTAN. У нашому каталозі представлені товари від відомих світових виробників, також можна придбати витратні матеріали для установок, що фільтрують, в широкому асортименті.
Якщо вам важко вибрати, скористайтесь консультацією наших менеджерів. Досвідчений фахівець допоможе знайти відповідну модель і зробити купівлю за вигідною вартістю з доставкою до будь-якого міста України.