- Ущільнювальна стрічка ФУМ - краще не брати лляну паклю, так як вона розбухає від води, та й потім зняти підводки буде складно;
- Ріжковий ключ на 10 або на 11;
-Трубчатий ключ - потрібен для затягування важкодоступної гайки в процесі монтажу змішувача до раковини;
- Монтажний комплект - в ньому повинні бути гумові ущільнюючі кільця, тобто полушайба (2 шт.), Одна підковоподібна металева полушайба, шпилька (1 або 2) і гайка. Такий набір додається до змішувача, але при бажанні ви можете купити ущільнюючі кільця товстіше і міцніше, так як не завжди виробники включають в комплект якісні прокладки;
- Пасатижі, маленький ключ, викрутка - іноді вони теж потрібні;
- Також стане в нагоді ганчірка, тазик і ліхтарик, щоб вам було все видно;
- І нарешті, головне - 2 сантехнічні підводки - йдуть в комплекті зі змішувачами TM SANTAN;
Крок 1. Демонтаж старого змішувача та підготовка до монтажу нового
Перед тим, як встановити кран на кухні, потрібно перекрити воду (стояк перекривати не треба) і на дно раковини, на всякий випадок, постелити ганчірку, щоб дрібні деталі не впали в неї, а великі - не зашкодили.
Демонтаж старого змішувача:
1. Спочатку від'єднати старі шланги від труб холодної та гарячої води руками або ріжковим ключем. Не забудьте приставити під них тазик і злити весь залишок води, після чого різьблення труб потрібно начисто протерти.
2. Потім за допомогою трубчастого ключа потрібно відкрутити притискну гайку на шпильці (або двох шпильках), яка і зміцнює змішувач до раковини (прямо під нею). Коли ви відкрутіть гайку, зніметься і металева полушайба.
3. Тепер потрібно витягнути змішувач разом зі шлангами з отвору мийки. Ну, ось і все, можна приступати до наступного кроку.
Крок 2. Збірка змішувача і підводок
Установка змішувача на кухні починається з його збірки, тобто з підключення до гнучких шлангах або жорстким підвід. Якщо у вас двухвентельний змішувач, то, швидше за все, спочатку потрібно його зібрати. Для цього вставляємо виливши (кран) в корпус до обмежувального кільця і вручну, не надто сильно затягуючи, прикручуємо їх один до одного.
Тепер беремо ФУМ-стрічку і трохи обмотуємо нею кінець підводки. Обмотка стрічкою наконечника не обов'язкова, так як шланг вже має прокладку.
Потім вставляємо кінець першої підводки у відповідний отвір в змішувачі як на фото нижче і прикручуємо спочатку своїми руками, а потім трохи затягуємо ріжковим ключем на 10. Таким же чином прикручуємо другий шланг.
Дуже важливо не затягувати сильно, інакше пошкодиться підкладка! Але і не дотягнути теж погано.
І нарешті, прикручуємо стрижень-шпильку (або 2 шпильки) різьбленням вгору в належне для нього отвір. Наш зібраний змішувач майже готовий до установки. Залишилося протягнути обидві підводки в кільце ущільнювача, довести його до основи корпусу змішувача і закріпити його там як показано на фото праворуч.
Крок 3. Встановлюємо змішувач на раковину
Зручніше встановлювати змішувач на ще Не вбудована мийку, так як працювати залазячи під стільницю не дуже зручно (в даному випадку монтаж виробляється саме так).
В розмір отвору мийки просовуємо кінці шлангів, ставимо змішувач і просимо кого-небудь його притримати, щоб вам було зручно.
Потім знизу під стільницею або знизу знятої мийки одягаємо на підводки другу гумову притискну шайбу. У підсумку вийде так, що два гумових ущільнювача захищатимуть корпус і зверху і знизу раковини. Тепер так само кріпимо подковообразную металеву шайбу.
Знизу одягаємо на шпильку-гайку і закручуємо її за допомогою:
- трубчасті ключа, в разі якщо вам потрібно замінити змішувач на вже встановленої мийці. На фото нижче видно кріплення знизу.
- Рожковим ключем - в разі, якщо встановлюєте змішувач на нову або зняту мийку. Зрозуміло, після цього потрібно встановити саму мийку на стільницю і тільки потім приступати до підключення змішувача до труб холодної та гарячої води.
Крок 4. Підключення до труб
Нарешті, підключаємо шланги до труб виведення води з огляду на, що:
- Висновок гарячої води - з правої труби;
- Висновок холодної - з лівої труби.
- Іноді холодна вода виводиться через трубу, яка знаходиться зверху, а гаряча вода - через трубу знизу як на фото нижче.
- Бажано на труби встановити відводи з кранами, якщо ви використовуєте гнучкі шланги.
Крок 5. Перевіряємо роботу
Ну ось і все, залишилося перевірити правильність підключення, пустивши спочатку гарячу, а потім холодну воду. Якщо протікання немає, а проводки загинаються плавно в формі букви U, то ви впоралися. Якщо протікання виникли, то, швидше за все, це означає, що десь пошкодився ущільнювач - доведеться його зняти і замінити.