Сьогодні подвійна раковина для ванної кімнати користується популярністю, адже в ній поєднані стиль та функціональність. Цей елемент не тільки привабливий, але й має ряд переваг, що роблять перебування у ванній кімнаті більш зручним та ефективним.
Навіщо потрібна подвійна раковина?
Дві раковини у ванній вирішують проблему, з якою знайомі всі, – вмитися та почистити зуби, не чекаючи своєї черги. Особливо актуально це вранці, коли домочадці поспішають на роботу, до школи чи дитячого садка. Подвійний умивальник потрібен не лише у великій родині, його оцінять навіть ті, хто живе вдвох. Здвоєна сантехніка – це ще й гігієнічно, адже чим менше людей користується однією раковиною, тим менша можливість передачі мікробів. Якщо в будинку є маленькі діти, то часто одна половина призначається для дорослих, а друга – для дітей. Ще одна перевага цієї моделі – збільшення простору для косметики, гігієнічного приладдя.
Подвійна раковина у ванній кімнаті має не тільки плюси, але й мінуси. Найбільший – габарити. На жаль, далеко не в кожному санвузлі достатньо вільного простору для розміщення великого умивальника. Та й часу на підтримання чистоти він вимагає більше. Ціна подвійної раковини висока, а установка, ймовірно, вимагатиме допомоги фахівців, але всі ці мінуси перекриває відсутність конфліктів через ванну кімнату.
Як вибрати подвійний умивальник
Перш ніж купити подвійну раковину у ванну, необхідно зрозуміти, а чи точно вона потрібна? Необхідно врахувати як розмір санвузла, так і звички членів сім'ї. Якщо всі вмиваються в різний час, хтось воліє чепуритися на самоті, то, можливо, можна обійтися і стандартною сантехнікою.
Для правильного вибору умивальника із двома чашами потрібно розібратися з його характеристиками.
Форма
Подвійна раковина для ванної кімнати буває прямокутною, овальною, круглою, квадратною. Перші два варіанти найбільш практичні завдяки великій площі. Кругла та квадратна чаші компактні, але людям може бути тісно. Щоб користуватися сантехнікою було зручно, відстань між центрами чаш має бути щонайменше 90 см.
Сім'ям із маленькими дітьми слід звернути увагу на різнорівневі раковини. Пізніше, коли дитина підросте, нижню чашу можна використовувати для замочування білизни, купання кота чи маленького собаки, миття взуття.
Матеріал
Подвійні раковини для ванної кімнати роблять із різних матеріалів:
- порцеляна: міцна, красива, але дорога. Вона здатна розколотись навіть від несильного удару;
- фаянс: зовні практично не відрізняється від порцеляни, але набагато дешевший, догляд за ним дуже простий;
- керамограніт: гранітна крихта надає кераміці більшої міцності. Такій сантехніці не зашкодить навіть падіння важкого предмета;
- акрил: невибагливий у догляді, акрилова раковина гігієнічна, тривалий час зберігає первинний вигляд;
- натуральний камінь: дорогий і дуже міцний матеріал, виглядає солідно та розкішно, але потребує особливого догляду. Велику вагу кам'яної раковини витримає не кожна стільниця чи стіна;
- штучний камінь (композит): чудова заміна натурального каменю. Цей матеріал коштує набагато менше, а за експлуатаційними характеристиками анітрохи не гірший;
- загартоване скло: ідеальний варіант для сучасного інтер'єру. Скляні раковини екологічні, прості у догляді, стійкі до пошкоджень, бувають матовими та глянсовими, прозорими та кольоровими;
- бронза, мідь, метал: ці матеріали використовуються рідко через суттєві недоліки, але вироби з них здатні стати справжньою родзинкою інтер'єру.
Тип установки
За способами монтажу подвійні умивальники не відрізняються від одинарних: накладні, настінні, вбудовані. Чаші можуть бути роздільними, із загальною основою або у вигляді великої чаші з одним зливним отвором і двома змішувачами.
Настінна (підвісна) раковина вимагає міцної основи, її витримає не кожна стіна, тому рекомендується проконсультуватися з фахівцем. Особливо добре вона виглядає, якщо вся решта сантехніки (унітаз, біде) теж підвісна.
Багато хто вибирає подвійні раковини для ванної з тумбою. Тумба не тільки надає додаткове місце для зберігання, а й приховує комунікації. Такий варіант надійний і простий у встановленні. Дуже важливо, щоб тумба витримувала високу вологість, тому її виготовляють із деревини (дуб або бук), вологостійкого МДФ, металу, скла.
Нечасто, але все ж таки зустрічаються подвійні раковини на п'єдесталі. Вони можуть мати одну ніжку чи дві.
Як встановити подвійну раковину у ванній кімнаті.
Щоб раковина з двома чашами виглядала гармонійно, всі її елементи повинні бути однаковими і розміщуватися симетрично. Йдеться не тільки про змішувачі та сифони, а й про дзеркала, гачки для рушників, підставки для зубних щіток.
В основних моментах установка подвійного умивальника не відрізняється від монтажу одинарного. Важливо переконатися, що конструкція буде надійно прикріплена, тумба, кронштейни або каркас витримають вагу не тільки сантехнічного виробу, а й людини, що на нього оперлася.
Наступний аспект – сифони. Подвійні моделі бувають трубними та пляшковими. Останні популярніші. Сифон з двома колбами приєднується як до двох раковин, що стоять окремо, так і до однієї з двома сливами.
На подвійний умивальник встановлюється або один змішувач з довгим поворотним гусаком, або два.
Висновки:
- Подвійний умивальник для ванної кімнати – зручне та сучасне рішення.
- Доцільність його встановлення залежить не тільки від розмірів санвузла, а й від звичок членів сім'ї.
- Раковини з двома чашами відрізняються за формою, розміром, матеріалом, способом монтажу.
- Монтаж умивальника потребує міцної основи. Підвісна модель виглядає стильно, але для неї необхідні міцна стіна та надійні кріплення. Набагато простіший і практичніший варіант з тумбою.